Życie konsekrowane w Kościele - naszym domu

Drogi Biskupie Andrzeju, Pasterzu Kościoła Opolskiego,
Biskupie Janie – Seniorze Diecezji Gliwickiej,
Drodzy Współbracia-Ojcowie, Bracia i Siostry zakonne, 
Siostry i Bracia w Chrystusie!
Od lat podejmujemy refleksję nad niezwykłym fenomenem tej formy życia chrześcijańskiego, w której do głosu dochodzi nade wszystko poszukiwanie wzniosłego poziomu życia, łączącego człowieka ze swym Stwórcą i Zbawicielem. Rodziło się ono oddolnie, na drodze zindywidualizowanego postrzegania istotnych elementów, pozwalających zbliżyć się do świętości, czyli ideału naszego pielgrzymowania przez życie i czas. Wspólną myślą było poszukiwanie sposobów uwolnienia się od krępującej przeciętności, rozpłynięcia się w zwykłych, światowych zadaniach, poprzez które nie zawsze można było dostrzec blask rzeczywistości nadprzyrodzonej. 

Czytaj więcej: Homilia bpa Jana Kopca wygłoszona w Opolu – 2 lutego 2012

 

Homilia bpa Andrzeja Czai wygłoszona podczas spotkania w Biskupowie – 17 grudnia 2011 r.

 
Drogie Siostry Zakonne, Współbracia Ojcowie, Bracia Kapłani.
Bardzo się cieszę, że podczas tego spotkania, podczas tej liturgii, Kochani, mamy okazję przełamać się słowem Pana.
Jak już wspomniałem, z dniem 17 grudnia wchodzimy w ten drugi etap, w czas bezpośredniego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia, na przyjście Pana w sposób szczególny przy obchodzie Jego kolejnych urodzin.

Czytaj więcej: Homilia bpa Andrzeja Czai w Biskupowie – 17 grudnia 2011Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.