Zapraszamy do odwiedzenia strony własnej wspólnoty

Spotkania modlitewno-formacyjne wspólnoty:

• wtorki, godz. 19.15, w Domu Katechetycznym przy opolskiej katedrze;
  • środy, godz. 19.15, w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Nysie.
Nasze cotygodniowe spotkania rozpoczynamy wspólną modlitwą, podczas której uwielbiamy Boga. W drugiej części spotkań uczestniczymy w konferencjach formacyjnych.
Oprócz oficjalnych, cotygodniowych spotkań modlitewno-formacyjnych, mamy w zwyczaju spotykać się przy różnych innych okazjach, by pochodzić po górach, zjeść dobrą pizzę, lub po prostu pobyć ze sobą.

Kontakt:

Zapraszamy do osobistego kontaktu podczas wtorkowych spotkań lub poprzez:
telefon: ks. Janusz Rył – 608 403 444, Darek – 794 182 966

Wspólnota o sobie

Jesteśmy wspólnotą katolicką, która pragnie budować życie osobiste i wspólnotowe na najważniejszym fundamencie, którym jest Jezus Chrystus - „Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.” (1 Kor 3, 11). To życie budujemy poprzez trzy filary:

1. Modlitwę:
  • Eucharystia – najważniejsze spotkanie z Jezusem we wspólnocie Kościoła
  • modlitwa osobista – buduje moją osobistą więź z Bogiem
  • modlitwa wspólnotowa – razem z siostrami i braćmi chcemy spotykać się na modlitwie by wielbić Boga
2. Formację:
  • osobistą - prowadzącą do dojrzałości chrześcijańskiej
  • formację do posługi ewangelizacyjnej – uczy jak ewangelizować skutecznie w mocy Ducha Świętego
3. Ewangelizację
  • osobistą - opowiadanie się za Chrystusem w środowisku, w którym każdy z nas przebywa
  • wspólnotową – organizowanie rekolekcji i innych inicjatyw ewangelizacyjnych
Celem naszej wspólnoty jest budowanie środowiska życia chrześcijańskiego, gdzie każdy będzie mógł doświadczać nowego życia, które jest owocem wcielenia, śmierci, zmartwychwstania i chwały Jezusa Chrystusa.
Najważniejszym charyzmatem wspólnoty jest ewangelizacja. Chcemy wypełniać misję, którą Jezus powierzył swoim uczniom:
„Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 19-20).