Koordynator:

ks. Rudolf Pierskała

Adres: ul. kard. Kominka 1a, 45-032 Opole

Dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. odbędzie się w Uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2016 r. o godz. 15.00 w katedrze opolskiej i połączony będzie z diecezjalnym zakończeniem Roku Miłosierdzia oraz dokonaniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Do obowiązkowego udziału zobowiązani są ci szafarze, którym kończy się upoważnienie w dniu 31 grudnia 2016 r. Dla nich udział w dniu skupienia jest warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii. Niedziela Chrystusa Króla jest równocześnie świętem patronalnym nadzwyczajnych szafarzy diecezji opolskiej. Ci, którym kończy się upoważnienie biskupie przywożą ze sobą tylko pisemną prośbę parafii o przedłużenie (podpisaną przez księdza proboszcza lub rektora kościoła) bez dokumentu upoważnienia wystawionym przez biskupa opolskiego.