Spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II – 25.04.2016 r.

W dniu 25 kwietnia 2016 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonowskiem, obyło się spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II diecezji opolskiej.
W załączniku zamieszczamy tekst konferencji wygłoszonej podczas spotkania przez ks. Krzysztofa Trembeckiego, penitencjarza katedralnego oraz odpowiedzialnego za formację katechetów świeckich w diecezji.

Spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II – 26.10.2015 r.

W poniedziałek, 26 października 2015 r., w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu obyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/16 spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II diecezji opolskiej.

Sprawozdanie ze spotkania Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

w  Gminnym Zespole Szkół  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II Tułowicach

W poniedziałek 27 października 2014 r. odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2014/15 spotkanie przedstawicieli szkół Diecezji Opolskiej noszących imię Jana Pawła II. Tym razem spotkanie odbyło się w GZS w Tułowicach. Spotkaniu przewodniczył dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej ks. Marcin Wilczek. Wśród przybyłych gości  byli  dyrektorzy oraz katecheci z 13 szkół  w diecezji.  Podczas spotkania  dyrektor GZS w Tułowicach p. Bogusława Proskórnicka oraz proboszcz parafii pw. św. Rocha w Tułowicach przedstawili  sprawozdanie ze współpracy opartej  na ideałach Patrona.  Ciekawostką  okazała się opowieść  ks. Proboszcza Norberta Niestroja o filiżance, jaką otrzymał Jan Paweł II podczas pielgrzymki na Górę św. Anny. W nawiązaniu do tej opowieści, podczas  występu artystycznego uczniów szkoły , goście otrzymali filiżanki-pamiątki z Tułowic.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy oraz katecheci poddali pod dyskusję wspólną pielgrzymkę do Rzymu i zaproponowali  wstępnie termin kwiecień 2015 r., po świętach Wielkanocnych. Ponadto przypomniano o temacie przewodnim w pracy wychowawczej w szkołach imienia  Jana Pawła II, tj. Świętymi bądźcie.

Spotkanie zakończyła konferencja pt. Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej . Była to prezentacja, którą przygotował ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator ŚDM. Serdecznie zachęcał do współpracy i aktywnym udziale w organizacji Światowych Dni Młodzieży nie tylko dyrektorów, proboszczów, ale także i przede wszystkim młodych duchem czyli wychowanków szkół Jana Pawła II.

Na kolejne spotkanie w II semestrze roku szkolnego 2014/15 uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do szkoły w Zdzieszowicach.

Spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II – 14.04.2014 r.

W dniu 14 kwietnia 2014 r., w Zespole Szkół w Racławicach Śląskich, odbyło się kolejne już spotkanie Dyrektorów szkół Jana Pawła II z naszej diecezji. Temat spotkania brzmiał: „Bł. Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. To hasło będzie również tematem tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 12 października br.
Zamieszczony poniżej tekst jest autoryzowaną wersją konferencji wygłoszonej podczas spotkania Dyrektorów przez ks. Krzysztofa Trembeckiego, odpowiedzialnego za formację katechetów świeckich w diecezji opolskiej.

Spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II - 8.04.2013 r.

W poniedziałek, 8 kwietnia 2013 r., w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu, odbyło się spotkanie Dyrektorów szkół Jana Pawła II z naszej diecezji. Temat spotkania brzmiał: „Bł. Jan Paweł II – Papież dialogu”. Taki aspekt bogatej osobowości Wielkiego Patrona będzie również tematem tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 13 października.
Zamieszczony poniżej tekst jest autoryzowaną wersją konferencji wygłoszonej podczas spotkania Dyrektorów przez ks. Krzysztofa Trembeckiego, kapelana Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nysie, odpowiedzialnego za formację katechetów świeckich w naszej diecezji.

Spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II – 18.11.2013 r.

W poniedziałek, 18 listopada 2013 r., w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Kuniowie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół z naszej diecezji, noszących imię bł. Jana Pawła II. Poniżej zamieszczamy tekst konferencji wygłoszonej podczas spotkania przez ks. Krzysztofa Trembeckiego, kapelana Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nysie, odpowiedzialnego za formację katechetów świeckich w diecezji.