Wiadomości Urzędowe Diecezji Opolskiej

Pismo urzędowe władz kościelnych na terenie Opolszczyzny zaczęło ukazywać się od samego początku osiągnięcia samodzielności. Pierwszy numer wyszedł już w październiku 1945 r. i nosił tytuł „Wiadomości Urzędowe Administracji Apostolskiej Śląska Opolskiego". Pod tym tytułem edycja ta dotrwała do momentu jej zawieszenia w czerwcu 1950 r. Po zmianach politycznych w 1956 r., gdy rządy w Kościele opolskim mógł już objąć bp Franciszek Jop, wznowiono wydawanie pisma pod zmienionym tytułem: „Wiadomości Urzędowe Kurii Biskupiej Śląska Opolskiego”. Osiągniecie pełnej stabilizacji kanonicznej przez diecezję opolską w 1972 r. przyniosło również zmodyfikowaną nazwę biuletynowi urzędowemu, która pozostaje aktualną do chwili obecnej.

Znajdź artykuł