Uwaga! Ostatnia data stanowi przekazanie Relikwii do kolejnej Parafii (tzw. DZIEŃ ZERO) dla przyjmujących Relikwie. Księża proboszczowie sami określają sposób przekazania (Msza św. czy nabożeństwo - zob. Materiały duszpasterskie). Równocześnie w dekanatach księża mogą zmienić terminy peregrynacji w swojej Parafii, jednak nie można zmienić terminu zakończenia w dekanacie. Koordynatorem w DEKANACIE jest Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.
Relikwie będą przekazywane z parafii do parafii według kalendarium podanego na stronach internetowych kurii diecezjalnej (www.diecezja.opole.pl), duszpasterstwa młodzieży (www.mlodziez.opole.pl) i portalu Nasza Wiara (www.nasza-wiara.pl). W czasie przekazania relikwii z parafii do parafii parafia otrzymuje: relikwie bł. Karoliny (wyznaczyć trzy osoby, w tym dwie do świec; w świece parafia zaopatruje się we własnym zakresie); portret bł. Karoliny (o wymiarach wys.200 cm, szer. 100 cm; wyznaczyć dwie osoby) oraz „Księgę próśb za wstawiennictwem bł. Karoliny" (wyznaczyć jedną osobę). Nieodzowna pomocą może być „Modlitewnik bł. Karoliny", który zawiera zbiór modlitw i myśli i rozważań. Pragniemy zaznaczyć iż jest to pierwsze wydanie modlitewnika w Polsce. Modlitewnik do nabycia na spotkaniach dekanalnych i księży wicedziekanów. Zamówienie większej ilości Modlitewnika dla młodych na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
Proponujmy również, aby peregrynację udokumentować w formie zdjęciowej, a następnie przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przegrać na płytę CD i zostawić na furcie w kurii podając nazwę parafii. Można dołączyć: program, świadectwa młodych czy osobiste przeżycia. Przekazane materiały zostaną umieszczone na tworzącej się stronie internetowa o Peregrynacji.
Zachęcamy, aby w przeżywanie Peregrynacji aktywnie zaangażować dzieci i młodzież z parafii - w liturgię słowa, modlitwy, udekorowania wjazdu do miejscowości lub przedstawienia propozycji środka transportu lub sposobu przekazania Relikwii z parafii do parafii (oczywiście chodzi o małe odległości). Doświadczenie innych parafii w kraju pokazuje jak ciekawie można wykorzystać potencjał dzieci i młodzieży - peregrynujący obraz bł. Karoliny został namalowany przez 16 letniego Bartka z Jełowej.
Drodzy Duszpasterze. Celowo nie proponujemy konspektu nabożeństwa czy innej formy spotkania z bł. Karoliną, gdyż pozostawiamy do własnej inicjatywy. Podpowiadamy, że ważnym przeżyciem powinno być: ucałowanie Relikwii bł. Karoliny.
W czasie Uroczystości Bożego Ciała i w Oktawie zaleca się, aby Relikwie brały udział w procesji przed Najśw. Sakramentem.
Podpowiadamy, aby zaprosić parafian starszych: dziadków, babcie, małżeństwa, kiedy dzieci i młodzież mają zajęcia w szkole. Można zorganizować adorację przy Relikwiach z prośbą o czystość młodego pokolenia oraz w duchu Modlitwy za Młode Pokolenie. W modlitewniku znajdziemy bogactwo modlitw.
Parafie, które otrzymają Relikwie po wakacjach 2013 roku, mogą się spodziewać dodatkowych materiałów np.: rozważania różańcowe, które prześlemy drogą elektroniczną. Drogą elektroniczną zostaną również wysłane pieśni do bł. Karoliny z zapisem nutowym.
Nie zapomnijmy, że każdą chwile możemy duszpastersko wykorzystać. Dobrą okazją upamiętnienia nawiedzenia Relikwii - jest dzień 18 każdego miesiąca (18 listopad - męczeńska śmierć Karoliny). Można odmówić Koronkę za wstawiennictwem bł. Karoliny albo zaprosić do modlitwy różańcowej (zob. Modlitewnik).
Duszpasterze Młodzieży