Dnia 16 kwietnia 2013 r. zginął tragicznie ks. Damian Kominek
  • Eksporta: piątek, 19 kwietnia o godzinie 15.00 w parafii Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach;
  • Pogrzeb: sobota, 20 kwietnia o godzinie 14.00 również w parafii Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach.
Obrzędom pogrzebowym będzie przewodniczył biskup emeryt Jan Wieczorek.
* * *
Ks. Damian urodził się 11 czerwca 1977 roku w Katowicach. Pochodził z parafii św. Franciszka w Zabrzu. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2003 roku. Od 1 września 2003 r. do 31 sierpnia 2004 r. pełnił posługę wikariusza w Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach i pracował jako katecheta w Szkole Podstawowej nr 9 w tym samym mieście.
Związany był również z Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, gdzie pracował jako katecheta podczas praktyki duszpasterskiej. Od 1 września 2004 roku pracował jako wikariusz w Parafii p. w. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach oraz posługiwał w ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w tej samej miejscowości. Pracował również jako katecheta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rusinowicach oraz pełnił posługę duszpasterza inwalidów słuchu dla rejonu miasta Lubliniec.
W swojej posłudze w sposób szczególny poświęcił się pracy z osobami niepełnosprawnymi, zwłaszcza dziećmi, oraz osobami głuchoniemymi. Jego życie cechowało prawdziwe umiłowanie Kościoła oraz głęboka troska o nowe powołania do służby w Kościele i tworzenie prawdziwie braterskiej wspólnoty kapłańskiej. Ks. Damian Kominek dał się poznać jako Kapłan wielkiego serca oraz gorliwy, cieszący się powszechnym szacunkiem duszpasterz.