W poniedziałek 15 kwietnia 2019 r. odszedł do wieczności śp. ks. Czesław Kanty, kapłan wyświęcony w naszej diecezji w 1974 r., od ponad 20 lat pracujący w Niemczech w Archidiecezji Paderborn, ostatnio w latach 2003-2018 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herne-Crange. Od 2018 przebywał na emeryturze w Dinslaken.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wtorek Wielkanocny 23 kwietnia br: Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herne-Crange, a pochówek o 12.30 na katolickim cmentarzu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dinslaken-Oberlohberg.

* * *

Polecajmy śp. ks. Czesława Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Czesław, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.