Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich i Parafia w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach,  serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w „XII Marszu Pamięci”, który odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku – w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Totus Tuus Maryjo”.
Trasa pielgrzymki rozpoczyna się w Głubczycach i wiedzie przez miejscowości: Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynia, Mokre-Kolonia, Pietrowice. Zakończenie pielgrzymki nastąpi o godz. 16.00 w kościele w Pietrowicach nabożeństwem z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Współorganizatorami „XII Marszu Pamięci” jest Gmina Głubczyce oraz Powiat Głubczycki.