W niedzielę 16 czerwca kończy się ewangelizacyjny festiwal „Kolory życia" w Nysie. W Hali Nysa o 10.00 zagra Fisheclectic, o 11.30 będzie Msza Św. kończąca festiwal. Po niej w parku oo. werbistów festyn na rzecz wsparcia odbudowy kościoła w Hajdukach Nyskich. Kościół przed rokiem uległ katastrofie budowlanej: Do wnętrza kościoła, od strony ołtarza i prezbiterium, zapadła się część stropu i belkowania dachu. Świątynia jest ważnym dla mieszkańców miejscem kultu, ale zarazem jest wyjątkowo cennym zabytkiem architektury sakralnej, reprezentującym połączenie elementów stylu późnoromańskiego i gotyckiego. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest gotycka polichromia szeroko znana również  poza granicami naszego województwa.