W sobotę 12 maja z inicjatywy Radia Doxa odbędzie się 13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny. Msza św. rozpocznie się o g. 13.00 w Bazylice św. Anny. Po godz. 14.00 przewidziano atrakcje dla uczestników pielgrzymki przed Domem Pielgrzyma. Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych i grupy rowerowe. W załączniku zamieszczamy plakat-zaproszenie.

Rowerzystów z Opola poprowadzi tradycyjnie Opolski Klub Turystyki Rowerowej Rajder. Spotkanie się o godz. 8.45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła (od strony Placu Mickiewicza). Trasa będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie przewiduje się ok. półgodzinny  odpoczynek i modlitwę; dalej przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny. Powrót grupowy do Opola tą samą trasą; przyjazd  ok. godz. 19.00. Cała trasa w obie strony to ok. 70 km. Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru.

Z Placu Mickiewicza o godz. 11:00 wyruszy również grupa kolarzy szosowych do których będzie można dołączyć przy Rondzie Jerzego Szczakiela o godz. 11.15. Kolarze szosowi jadą z prędkością zazwyczaj nieosiągalną dla przeciętnego amatora dwóch kółek (nawet 30km/h!)Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.