W najbliższą sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu udzielane zostaną święcenia prezbiteratu, które w tym roku przyjmie 10 diakonów, alumnów Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i absolwentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Do udziału w uroczystej liturgii zaproszeni są szczególnie członkowie rodzin neoprezbiterów, wierni z ich rodzinnych parafii oraz całe prezbiterium Kościoła opolskiego.

W dniu święceń o godz. 11.00 we wszystkich świątyniach naszej diecezji zabrzmią dzwony przypominające wiernym o tym ważnym dla całej diecezji wydarzeniu.