Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do wysłuchania przesłuchań konkursowych podczas IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych.

Konkurs odbędzie się 25 maja 2018 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Tradycyjnie konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: literatura organowa oraz akompaniament muzyczno-liturgiczny z elementami improwizacji. Wstęp wolny.

Konkurs służy upowszechnieniu regionalnej kultury i sztuki, zwłaszcza życia i twórczości śląskich muzyków, a także ma na celu działania służące upowszechnianiu muzyki organowej, poszerzeniu znajomość instrumentarium organowego Opolszczyzny, zapoznaniu mieszkańców Opolszczyzny z kulturą muzyczną i zabytkami organowymi regionu.

Konkurs odbywa się w ramach projektu "Opolska Wiosna Organowa", który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.