Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych całej diecezji, ale także kapłanów i osoby życia konsekrowanego, do zamanifestowania publicznej wdzięczności za życie, które jest darem Boga, a także do radosnego świadectwa prawdzie o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego szacunku. Okazją ku temu są Marsze dla Życia i Rodziny, które w czerwcu przejdą ulicami wielu polskich miast pod hasłem nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: «Polska rodziną silna». Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę 3 czerwca. O godzinie 12.00 w Katedrze Opolskiej odbędzie się Msza św., po której nastąpi przejście ulicami miasta do Parku Nadodrzańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Marsz dla Życia i Rodziny w Nysie przejdzie również w niedzielę 3 czerwca o godz. 15.00 z Rynku Solnego do parku parafialnego OO. Werbistów przy ul. Rodziewiczówny, gdzie odbędzie się piknik z atrakcjami dla wszystkich. Marsz dla Życia i Rodziny w Raciborzu w niedzielę 10 czerwca o godz. 17.00 wyruszy z kościoła Matki Bożej i przejdzie do parafii św. Mikołaja, gdzie ok. godz. 18.00 rozpocznie się 2. Koncert Uwielbienia, który poprowadzą artyści i muzycy Opolskiego Koncertu Uwielbienia. Więcej o marszach w innych miejscowościach diecezji można przeczytać na stronie www.marsz.org.