Parafia pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zaprasza w dniach 28-30 lipca br. na doroczny odpust ku czci św. Anny. Uroczystości rozpoczną się w sobotę: o godz. 17.00 Różaniec i wyruszy też procesja z kościoła parafialnego do odpustowego kościoła św. Anny, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z Nieszporami o św. Annie.

W niedzielę na placu odpustowym modlitwy będą kontynuowane już od godz. 6.00 – odśpiewane zostaną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w kościele św. Anny o 6.30, 7.30 i o 9.00. Centralnym punktem obchodów będzie Suma pontyfikalna w intencji pielgrzymów i parafian pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, która rozpocznie się o godz. 11.00.

W poniedziałek o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i ludzi starszych, a o 18.00 w intencji dobrodziejów. Obchody odpustu ku czci św. Anny zakończy procesja do kościoła parafialnego.