Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza do udziału w warsztatach, których celem jest przygotowanie świeckich do redagowania parafialnej strony internetowej (aby zawierała także relacje z wydarzeń), prowadzenia kont parafialnych w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat i YouTube.

Warsztaty adresowane są do świeckich zaangażowanych w życie parafii oraz wspólnot katolickich. Zapraszamy przede wszystkim osoby pełnoletnie (w przypadku młodszych udział podlega konsultacji z organizatorem).

Całość warsztatów zaplanowano jako cykl czterech sobotnich spotkań, które odbywać się będą w Opolu w następujących terminach: 20 października, 3 listopada, 17 listopada, 1 grudnia b.r. Pierwsze trzy spotkania odbędą się w Dolnej Auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały 1c. Ostatnie (czwarte) spotkanie odbędzie się w auli Domu Katechetycznego przy pl. Katedralnym. Każda warsztatowa sobota rozpoczynać się będzie o godz. 10:00, a kończyć ok. 16:00.

Uczestnicy zobowiązani są przywieźć ze sobą smartfon (system operacyjny Android lub iOS) oraz laptop (system operacyjny Windows lub MacOS).

W trakcie warsztatów uczestnicy nabędą podstawowe umiejętności związane z:

• prowadzeniem profilów w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat i YouTube

• redagowaniem tekstów na stronę internetową

• edycją grafiki/zdjęć

• poszanowaniem praw autorskich w publikowaniu treści w internecie (zdjęcia, muzyka itd.)

• wykorzystaniem internetu jako „cyfrowego kontynentu” w pre-ewangelizacji i budowaniu wizerunku parafii oraz wspólnot

• całościową obsługą strategicznych wydarzeń w parafii i/lub dekanacie.

Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela ks. Mateusz Buczma (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

Limit miejsc wynosi 60 osób.

Jednocześnie, w związku z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), informujemy, że fakt zapisania się na warsztaty oznacza równocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail) w celach organizacyjnych. Po zakończeniu warsztatów powyższe dane zostaną usunięte.