W sobotę 13 kwietnia w kościele seminaryjnym w Opolu odbędzie się całodzienny diecezjalny obchód Światowego Dnia Młodzieży. W rocznym kalendarium duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji jest to najważniejsze spotkanie młodych. W tym roku tematykę spotkania wyznaczy posynodalna adhortacja apostolska «Christus vivit», która zostanie opublikowana 2 kwietnia oraz nauczanie Papieża Franciszka podczas minionych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Za pośrednictwem duszpasterzy kierujemy więc serdeczne zaproszenie na to spotkanie do młodzieży starszej: studentów, młodzieży szkół średnich oraz uczniów 3. klasy gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy ok. 21.30. Pod koniec spotkania delegacje każdej parafii otrzymają z rąk Księdza Biskupa tekst adhortacji i inne materiały pomocne w duszpasterstwie młodzieży w parafii. Biskup Opolski oczekuje od duszpasterzy przekazania zaproszenia młodym, zorganizowania transportu oraz ich udziału przynajmniej w części tego spotkania, szczególnie w nabożeństwie od godz. 19.00. Więcej na: botafe.pl.