43. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w najbliższych dniach pod hasłem: «Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Z Nysy pielgrzymka rusza w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola – w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00. Bardzo serdecznie prosimy duszpasterzy o skierowanie do wiernych w parafiach zachęty do duchowego pielgrzymowania np. poprzez codzienny udziału we Mszy św., modlitwę różańcową, post lub inne praktyki pobożne. „Akcenty pielgrzymkowe” mogą być obecne także w liturgii parafialnej w poszczególne dni pielgrzymki. Pomocne będą materiały zawarte w książeczce: „Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni. Materiały duszpasterskie na pielgrzymkę” na str. 107-110 (do wykorzystania: słowo wstępne bądź przed rozesłaniem, wezwanie do Modlitwy wiernych, fragmenty konferencji na dany dzień). Dodatkowe materiały oraz inne cenne informacje dostępne są i będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymka-opolska.pl oraz w aplikacji mobilnej Bonafide. Także Radio Doxa zaprasza do wieczornego studia pielgrzymkowego codziennie od poniedziałku do piątku o 19.10, na wejścia antenowe na żywo z trasy pielgrzymki kilka razy w ciągu dnia, transmisje wieczornych nabożeństw o 20.00, Mszy św. z polany w Pietraszowie w czwartek o godz. 8.30 oraz Mszy św. na jasnogórskim szczycie w sobotę o g.11.00.

W tym roku po raz pierwszy pielgrzymi Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, zarówno ci, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak, jak również pielgrzymujący duchowo, będą mogli skorzystać z Aplikacji Mobilnej Bonafide. Program ten zawiera wszystkie przydatne informacje dla pielgrzymów (regulamin, dane kontaktowe, informator pielgrzyma) jak również pomoce duchowe (konferencje, rozważania, czytania, informacje liturgiczne, śpiewnik, modlitewnik). Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki, a każdy uczestnik może dzięki aplikacji tworzyć kronikę pielgrzymki dodając swoje zdjęcia i komentarze. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play wpisując nazwę Bonafide, Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto, a następnie wybrać Diecezję Opolską i odpowiedni strumień pielgrzymki. Czcigodnych Księży prosimy o poinformowanie pielgrzymów o tej aplikacji. Informację następującej treści można też podać w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych bądź umieścić w gazetkach lub serwisach internetowych parafii: Pielgrzymów wyruszających w tych dniach na szlak 43. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz pielgrzymów duchowych zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej na pielgrzymkę. Należy ją pobrać z Internetu (Sklep Google Play) wpisując nazwę «Bonafide». Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto podając swoje podstawowe dane, a następnie wybrać naszą diecezję i odpowiedni strumień pielgrzymki. Aplikacja zawiera wszystkie przydatne informacje dla pielgrzymów (regulamin, dane kontaktowe, informator pielgrzyma) jak również pomoce duchowe (konferencje, rozważania, czytania, informacje liturgiczne, śpiewnik, modlitewnik). Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki, a każdy uczestnik może tworzyć kronikę pielgrzymki dodając swoje zdjęcia i komentarze. Tegoroczna aplikacja jest wersją testową, stąd prosimy o wyrozumiałość dla ewentualnych niedociągnięć lub błędów. Będziemy wdzięczni za opinie na jej temat oraz propozycje rozbudowania jej możliwości na przyszłość.