Filtr
 • Śp. o. Józef Krettek SVD

  Zawiadamiamy, iż 6 marca 2017 r. Pan odwołał do wieczności o. Józefa Krettka SVD, l. 80, pochodzącego z parafii Sławików długoletniego misjonarza w Papui Nowej Gwinei.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie (ul. Rodziewiczówny 3). Rozpoczną się one modlitwa różańcowa o 10.30. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa i procesja na

  ...
 • Śp. Stanisława Markowska

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Stanisławę Markowską, l. 73, matkę ks. Arkadiusza Markowskiego CM, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie.

  Pogrzeb śp. Stanisławy odbędzie się w piątek 10 marca. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

  Polecajmy śp. Stanisławę

  ...
 • Zaproszenie na liturgię w Środę Popielcową

  W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem zapraszamy na liturgiczne obchody Środy Popielcowej. Rozpoczną się one o godzinie 18.00 nabożeństwem stacyjnym w kościele oo. Franciszkanów w Opolu, a następnie wyruszy procesja do Katedry, gdzie pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai odprawiona zostanie Msza św. z obrzędem posypania głów

  ...
 • Dzień Skupienia dla kapłanów przed Wielkim Postem

  W piątek 24 lutego o godz. 15.00 oraz w sobotę 25 lutego o godz. 10.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu (ul. Drzymały 1a) odbędzie się kolejny dzień skupienia dla wszystkich kapłanów diecezji opolskiej. Gościem i przewodnikiem skupienia będzie ks. bp Antoni Reimann z Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Referat Misyjny Diecezji Opolskiej. 

 • Śp. Gertruda Mrozek

  W wieku 79 lat zmarła śp. Gertruda Mrozek, mama ks. Konrada Mrozka, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Lublińcu. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 2 lutego o godzinie 12.00 w parafii Trójcy Świętej w Bogacicy.
  Polecajmy śp. Gertrudę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 • Śp. ks. Achilles Niesporek

  Dnia 24 stycznia 2017 r. w 87. roku życia i 62. roku kapłaństwa odszedł do Domu Ojca ks. Achilles Niesporek, emerytowany kapłan archidiecezji katowickiej, od 1996 roku rezydujący w parafii św. Floriana w Żywocicach.

  Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia o godz. 11.00. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w kościele św. Floriana w Żywocicach, po czym ciało kapłana – zgodnie z jego wolą – spocznie na cmentarzu w

  ...
 • Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych

  W wielu parafiach naszej diecezji dzieci i młodzież w okresie świątecznym podjęła akcję Kolędników Misyjnych.” W imieniu Zarządu Funduszu Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej gorąco zapraszamy na 12. Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 w Wyższym Seminarium

  ...
 • Śp. o Jan Zimolong SVD

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że 17 stycznia 2017 r. zmarł o. Jan Zimolong SVD, lat 84, pochodzący z naszej diecezji, a przez ostatnie lata pracował w Austrii. Jego pogrzeb odbędzie się w Dobrzeniu Wielkim, w kościele pw. św. Rocha w piątek 27 stycznia 2017 r. o godz. 11.00.
  Polecajmy śp. O. Jana Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
   

  * * *

  O. Jan Zimolong

  ...
 • Kolędowanie motocyklistów w Prudniku-Lesie

  Prudniccy motocykliści zapraszają wszystkich na kolędowanie w klasztorze franciszkanów w Prudniku-Lesie, które odbędzie się w niedzielę 22 stycznia br. Początek o godz. 14.00. Każdy może zabrać własny instrument i włączyć się w kolędowanie. W czasie spotkania odbędzie się kwesta na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku, a po śpiewaniu organizatorzy zapraszają na ciepły posiłek, ciasto, kawę i herbatę przy ognisku.

 • Śp. Zofia Adamów

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że 17 stycznia br. Pan odwołał do wieczności śp Zofię Michalinę Adamów, matkę księdza Piotra Adamowa, proboszcza parafii pw. św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu (Azoty). Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek 20 stycznia br. o godz. 11.30 w kościele Ojców Jezuitów w Opolu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu w Opolu Półwsi.
  Polecajmy śp.

  ...

Strona 1 z 199Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.