Filtr
 • Śp. o. Roger Albert Warsitz

  Z żalem zawiadamiamy, że dnia 10.02.2018 r. zmarł we Wrocławiu o. Roger Albert Warsitz lat 83; przeżył w zakonie lat 65, w kapłaństwie 59.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 13 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. św. Antoniego we Wrocławiu.

  Polecajmy o. Rogera Bożemu Miłosierdziu:  Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie...

 • Zaproszenie na liturgiczny obchód Środy Popielcowej

  W Środę Popielcową zapraszamy wszystkich diecezjan na nabożeństwo stacyjne, któremu przewodniczyć będą biskupi opolscy. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 w kościele o. Franciszkanów w Opolu, następnie uczestnicy wyruszą w procesji do Katedry Opolskiej, w której o godz. 18.30 sprawowana będzie Eucharystia z obrzędem posypywania głów

  ...
 • Dzień skupienia dla kapłanów przed Wielkim Postem

  Biskup Opolski serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów diecezji opolskiej na dzień skupienia przed Wielkim Postem. Odbędzie się on w piątek 9 lutego o godz. 15.00 oraz w sobotę 10 lutego o godz. 10.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu (ul. Drzymały 1a). Spotkaniu przewodzić będzie nowy gliwicki biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki.

 • Śp. Teodor Wojtasek

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że zmarł śp. Teodor Wojtasek, l. 97, ojciec ks. Józefa Wojtaska, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance w dekanacie Prudnik.

  Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 3 lutego 2018 r. o godz. 14.00 w parafii Św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach.

  Polecajmy śp. Teodora Bożemu Miłosierdziu:  Wieczny odpoczynek,

  ...
 • Międzydiecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego

  W imieniu Księży Biskupów diecezji gliwickiej i opolskiej zapraszamy czcigodne siostry i czcigodnych braci we wszystkich formach życia konsekrowanego do udziału w tegorocznych międzydiecezjalnych obchodach Dnia Życia Konsekrowanego, który odbędzie się w sobotę 
  3 lutego w Gliwicach.
 • „Młodzi dla Kamerunu"

  „Młodzi dla Kamerunu" zapraszają na III Kolędowa nie dla Kamerunu w niedzielę 28 stycznia o 17.00 w parafii Matki Bożej w Raciborzu. Wy stąpią schola Unisono oraz Młodzieżowy Chór Bel Canto. Pod czas kolędowania będą zbiera ne pieniądze na dalszą budowę części kompleksu edukacyjnego

 • Koncert w Dąbrowie

  Parafia św. Wawrzyńca w Dąbrowie wraz ze scholą Gaudium zapraszają w niedzielę 28 stycznia o 16.00 do kościoła parafialnego na bożonarodzeniowy koncert charytatywny „Pomóż - daj nadzieję". Wspiera on parafian - Pawła i Piotra Bilów, zmagających się z chorobą genetyczną. Wystąpią: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani" pod dyr. Jarosława Jasiury oraz akordeonista Lukas Gogol, zwycięzca programu

  ...
 • Ekumeniczne spotkanie z poezją i muzyką

  Ekumeniczne spotkanie z poezją i muzyką pt. „A wczora z wieczora" odbędzie się w niedzielę 28 stycznia o 16.00 w kościele pw. MB Bolesnej i Św. Wojciecha „na Górce" w Opolu (pl. Kopernika 12). Wystąpią: Zdzisław Łęcki-Kowalski (aktor), Piotr Wajs (lektor), Krzysztof Sługocki (narrator); kolędy i pastorałki: Maria Ruszecka oraz Emilia Kos; scenariusz i realizacja: Marek Krassowski.

 • Koncert charytatywny zespołu "Attonare"

  Zespół Attonare z Komprachcic zaprasza na charytatywny koncert „W noc zmrożoną" w niedzielę 28 stycznia o 15.00 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Agaty.

 • Koncert kolęd w Seminarium

  Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu za prasza na koncert kolęd w wy konaniu chóru seminaryjnego. Rozpocznie się on w niedzielę 28 stycznia o 17.00 w koście le seminaryjno-akademickim w Opolu (przy ul. Drzymały 1).

Strona 1 z 224Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.