Filtr
 • Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim

  Serdecznie zapraszamy na diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, które odbędą się w dniach 11–13 sierpnia 2018 r. w Kamieniu Śląskim.

  Program obchodów odpustowych jest następujący:

  Sobota – 11 sierpnia

  18.00 - Msza św. pontyfikalna ku czci św. Jacka wraz z

  ...
 • Śp. ks. Bernard Jurczyk

  W dniu 31 lipca 2018 r. odszedł do wieczności ks. Bernard Jurczyk, lat 62, proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

  • Eksportacja – w piątek 3 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 w kościele pw.  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku;
  • Pogrzeb – w sobotę 4 sierpnia 2018
  ...
 • Sisters Mob pod hasłem: „Odkrywamy radość” w Opolu

  Siostry Misyjne ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego (Werbistki) zapraszają w niedzielę 5 sierpnia o godz. 13.00 na Rynku w Opolu na tzw. Sisters Mob pod hasłem: „Odkrywamy radość”. W ramach tego spotkania chcą podzielić się radością, ukazać rodzaje powołania, do których wzywa Pan Bóg, jak również spędzić miło

  ...
 • Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny

  Zapraszamy na doroczną Międzynarodową Pielgrzymkę Motocyklistów na Górę Świętej Anny, która odbędzie się 5 sierpnia 2018 r. Pielgrzymka rozpocznie się zbiórką w Grocie Lurdzkiej o godz. 9.00, a o godz. 11.30 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza św. W tym roku Pielgrzymka postawiła sobie za cel wsparcie dzieci z

  ...
 • Śp. o. Józef Chlebek OMI

  Dziesiątego lipca o godzinie 22.00, Ojciec Miłosierdzia powołał do życia wiecznego  o. Józefa Chlebka OMI, który przeżył lat 75. Umierał we Wspólnocie, która trwała przy Nim na modlitwie. Zostawił piękny przykład umierania w ogromnej wdzięczności wszystkim za wszystko, powtarzając pokornie i z dobrocią "Bóg zapłać".

  Msza święta pogrzebowa w Kościele św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu,

  ...
 • Wspomnienie dowolne bł. Alfonsa Trackiego w diecezji opolskiej

  W odpowiedzi na prośbę Biskupa Opolskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w imieniu Papieża Franciszka wpisała do kalendarza własnego diecezji opolskiej w randze wspomnienia dowolnego obchód ku czci bł. Alfonsa Trackiego na dzień 18 lipca (Congregatio de Culto Divino et Disciplina Sacramentorum Prot. N.

  ...
 • Odpust ku czci św. Anny w Oleśnie

  Parafia pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zaprasza w dniach 28-30 lipca br. na doroczny odpust ku czci św. Anny. Uroczystości rozpoczną się w sobotę: o godz. 17.00 Różaniec i wyruszy też procesja z kościoła parafialnego do odpustowego kościoła św. Anny, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z Nieszporami o św. Annie.

  Zaproszenie na Pielgrzymkę Mniejszości do sanktuarium św. Anny w Oleśnie

  Duszpasterstwo mniejszości narodowych i etnicznych diecezji opolskiej zaprasza w niedzielę, 15 lipca 2018 r. członków i sympatyków mniejszości na pielgrzymkę do kościoła św. Anny w Oleśnie. Wpisuje się ona w tegoroczne obchody 500-lecia tego sanktuarium. W programie: o 11.00 modlitwa różańcowa w intencji rodzin; 11.30 nabożeństwo

  ...
 • Śp. Róża Tarlinski

  Dzieląc smutek współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że 9 lipca 2018 r odeszła do wieczności śp. Róża Tarlinski, l. 83, matka ks. Piotra Tarlinskiego, dyrektora Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej Caritas i wikariusza biskupiego ds. Duszpasterstwa Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

  Pogrzeb śp. Róży odbędzie się w piątek, 13 lipca 2018 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Joachima i Anny w

  ...
 • Śp. Piotr Brzyski

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł śp. Piotr Brzyski, l. 82, ojciec o. Alana Brzyskiego, ministra prowincjalnego Prowincji św. Jadwigi Ojców Franciszkanów.  

  Pogrzeb odbędzie się we wtorek 10.07 o godz. 11:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.

  Polecajmy śp. Piotra Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Strona 1 z 234Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.