Filtr
 • Sesja plenarna Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności w Kamieniu Śląskim

  W dniach 18-25 lipca 2017 r. odbywa się w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim sesja plenarna Luterańsko-Katolickiej Komisji ds. Jedności, czyli najwyższej, światowej rangi spotkanie grupy katolickich i luterańskich teologów oraz hierarchów. Poprzednia taka sesja w Kamieniu Śląskim odbyła się w roku 1999 i

  ...
 • Śp. ks. infułat Marian Żagan

  W dniu 14 lipca 2017 r. zmarł ks. infułat Marian Żagan, lat 82, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach.

  • Eksportacja – w poniedziałek, 17 lipca 2017 r. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach;
  • Pogrzeb – we wtorek, 18
  ...
 • Śp. Pelagia Spyrka

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13 lipca 2017 r. odeszła do wieczności śp. Pelagia Spyrka, lat 93, matka ks. Benedykta Spyrki, proboszcza parafii w Pokrzywnicy. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie.

  Polecajmy śp. Pelagię Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Śp. Anna Wolnik

  Zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Annę Wolnik, lat 90, matkę ks. Franciszka Wolnika, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. Chrystusa Króla w Kadłubie w dekanacie Strzelce Opolskie.

  Jej pogrzeb odbędzie się w środę 12 lipca o godz. 11.00 w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy (diecezja gliwicka).

  Polecajmy śp. Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 • XXI Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny

  Ojcowie franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają na 21. Święto Młodzieży od 17 do 22 lipca. Tegoroczne hasło: „Masz talent!”. W programie codzienna Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Kalwaria, konferencje, spotkania w grupach, wieczorne koncerty. Zapisy na: swietomlodziezy.com (grupy zorganizowane powyżej 10 osób

  ...
 • Śp. ks. Józef Krzeptowski

  W dniu 5 lipca 2017 r. zmarł ks. Józef Krzeptowski, lat 86, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Modzurowie. Zgodnie z życzeniem rodziny zmarłego uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym terminie:

  • Eksportacja – w niedzielę, 9 lipca 2017 r. o godz. 17.00 w kościele pw.
  ...
 • Śp. Małgorzata Herman

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarła śp. Małgorzata Herman, l. 86, matka ks. Norberta Hermana, kapłana naszej diecezji pracującego duszpastersko w USA. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek 7 lipca br. o godz. 11.00 w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Gogolinie.
  Polecajmy śp. Małgorzatę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Rocznica Światowych Dni Młodzieży

  Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodzież naszej diecezji na rocznicę Światowych Dni Młodzieży! Spotkanie odbędzie się w Opolu-Winowie 15 i 16 lipca. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10:00 w sobotę, zakończenie w niedzielne południe.  W programie między innymi koncert zespołu NiemaGOtu, którego lider jest autorem hymnu ŚDM w Krakowie. Koszt

  ...
 • Śp. Elżbieta Czech

  Zawiadamiamy, że Pan odwołał do wieczności śp. Elżbietę CZECH, lat 78, matkę ks. Zygmunta Czecha, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy.

  Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godz. 10.00 w parafii Opatrzności Bożej w Raszowej.

  Polecajmy śp. Elżbietę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 • Zawierzenie Miasta Opola Matce Bożej z okazji 800-lecia Opola

  W najbliższą sobotę 24 czerwca br. odbędą się główne uroczystości kościelne związane z 800-leciem Miasta Opola. Rozpoczną się o godz. 16.00 przy kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha na Górce, skąd wyruszy procesja liturgiczna do katedry. Tam Biskup Opolski dokona Aktu Zawierzenia Miasta Matce Bożej Opolskiej i odprawi uroczystą Eucharystię

  ...

Strona 1 z 208Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.