Filtr
 • Śp. Maria Góryjowska

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że w wieku 97 lat odeszła do Pana śp. Maria Góryjowska, matka pochodzącego z naszej diecezji, pracującego przez wiele lat w Domu Misyjnym w Nysie i posługującego w wielu parafiach duszpasterza i rekolekcjonisty, o. Mariusza Góryjowskiego SVD.

  Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca 2019 r. o godz. 10.00 w parafii Trójcy Świętej w Korfantowie w

  ...
 • Śp. Reinhold Halupczok

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że  odszedł do Pana śp. Reinhold Halupczok, ojciec ks. Romana Halupczoka, proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przechodzie.

  Jego pogrzeb odbędzie się w środę 26 czerwca 2019 r. o godz. 10:00 w kościele pw. św. Floriana w Zawadzie.

  Polecajmy duszę śp. Reinholda Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz

  ...
 • Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny

  W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem Mszą św. o godz. 18.00.  W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni

  ...
 • Zaproszenie na rekolekcje dla organistów i muzyków kościelnych diecezji gliwickiej i opolskiej

  Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych zaprasza na rekolekcje dla organistów i muzyków kościelnych diecezji gliwickiej i opolskiej, które odbędą się w pierwszym tygodniu wakacyjnym, od 25. do 27. czerwca 2019 (wtorek – czwartek), w ośrodku „Oblacka Przystań” na terenie Oblackiego Centrum Młodzieży

  ...
 • Śp. ks. Franciszek Piechota

  W dniu 17 czerwca 2019 r. zmarł ks. Franciszek Piechota, lat 85, emerytowany wiceoficjał Sądu Diecezji Opolskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym terminie:

  • Eksportacja – w środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Opolu;
  • Pogrzeb – w piątek 21 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia
  ...
 • Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Opolskiej

  Biskup Opolski zaprasza mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w sobotę 22 czerwca b.r.

  Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej („Na Górce”), następnie w krótkiej procesji uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie

  ...
 • Spotkanie duszpasterzy młodzieży na Górze św. Anny

  Zapowiedź! W dniach 17-18 czerwca (poniedziałek-wtorek) w «Kurniku» (Domu Duszpasterstwa Młodzieży) na Górze św. Anny odbędzie się spotkanie duszpasterzy młodzieży. Jego celem będzie podsumowanie roku duszpasterskiego i ustalenie planu wydarzeń na rok następny. Na spotkanie oprócz dekanalnych duszpasterzy młodzieży zaproszeni są także wszyscy inni księża zajmujący się duszpasterstwem młodych.

 • Koncert Uwielbienia w Opolu

  W Boże Ciało, w czwartek 20 czerwca, w parku na os. Armii Krajowej w Opolu (w pobliżu kościoła Przemienienia Pańskiego) odbędzie się 10. Koncert Uwielbienia. Stanowi on szczególną formą modlitwy za młode pokolenie. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim dzieci, młodzież, małżeństwa i rodziny. Nabożeństwo rozpocznie się
  o godz. 19.00.

  ...
 • Śp. Aniela Wieczorek

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie zawiadamiamy, że w wieku 84 lat zmarła śp. Aniela Wieczorek, matka ks. Michała Wieczorka, rezydenta Rzymskokatolickiej Parafii św. Jakuba Starszego i św Agnieszki w Nysie w dekanacie Nysa.

  Jej pogrzeb odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 10.00 w parafii św. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich w dekanacie Zawadzkie.

  Polecajmy śp. Anielę Bożemu Miłosierdziu:  Wieczny odpoczynek, racz Jej dać

  ...
 • 10. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking

  Wszystkich, którzy pragną połączyć pasję wędrowania z kijkami z modlitwą i przekonać siebie i innych, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, zapraszamy do wzięcia udziału w 10. Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca br. W programie:

  ...

Strona 1 z 258Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.