Filtr
 • Śp. Brat Jerzy Adam Marszałkowicz

  Brat Jerzy Adam Marszałkowicz pochodził z wioski pod Tarnowem. Po wojnie razem z rodzicami przeniósł się do Wrocławia, gdzie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego i przyjął niższe święcenia kapłańskie.

  Od 1969 roku pracował na furcie seminarium, gdzie miał ciągłą styczność z bezdomnymi, biednymi,

  ...
 • Akademia Duchowości w Opolu

  W sobotę 11 maja w Katedralnym Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu zatytułowanego „Akademia Duchowości”. Konferencję „Rola Maryi w życiu duchowym” wygłosi Tomasz Chyra z Domowego Kościoła. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

 • Wielkanocne czuwanie młodzieży u św. Józefa w Jemielnicy

  Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji we wtorek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W tym roku temat: «Żyjcie!» inspirowany jest jednym z rozdziałów adhortacji Papieża Franciszka «Christus

  ...
 • 8. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

  Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 8. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w środę 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw.

  ...
 • Świecenia diakonatu w opolskim seminarium

  W dniu 4 maja 2019 roku o godzinie 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu podczas uroczystej Mszy Świętej Opolski Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa udzieli opolskim klerykom V roku święceń diakonatu. W przypadku alumnów seminarium urząd diakona jest stopniem przejściowym do przyjęcia święceń kapłańskich. W imieniu kandydatów prosimy duszpasterzy i

  ...
 • Święto Miłosierdzia Bożego w Otmuchowie

  W sobotę 27 kwietnia w kościele parafialnym w Otmuchowie odbędzie się «Święto Miłosierdzia Bożego» – dzień formacyjno-modlitewny związany z obchodami Niedzieli Miłosierdzia. Spotkaniu towarzyszyć będzie motto: «Kościół Domem Miłosierdzia». W programie, który szczegółowo został przedstawiony na plakacie w

  ...
 • Zaproszenie do obchodów Triduum Paschalnego

  Triduum Paschalne to święte dni, skłaniające do medytacji nad głównymi wydarzeniami naszego odkupienia, które są główną treścią naszej wiary. Rozpoczynają się wieczorem w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a kończą  Niedzielą Zmartwychwstania. Jest to szczytowy moment całego roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do

  ...
 • Ostatni "Wielkopostny Wieczór u Aleksego"

  Ostatni "Wielkopostny Wieczór u Aleksego" już w środę, 17 kwietnia. Tematem przewodnim tego wieczoru będzie JAŁMUŻNA. Tym razem rozważanie poprowadzi ks. Mateusz Kandzia.
  Kościół pw. św. Aleksego w Opolu, ul. Szpitalna 17, od godz. 19.15 do 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji.

  ...
 • Śp. Elfryda Ottinger

  Dzieląc smutek naszego współbrata w kapłaństwie, zawiadamiamy, że w wieku 89 lat odeszła dziś do Pana śp. Elfryda Ottinger, matka ks. Joachima Ottingera, proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii św. Anny w Chałupkach w dekanacie Tworków.

  Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 11.30 w parafii św. Jakuba Apostoła w Mechnicy w dekanacie Koźle.

  Polecajmy duszę śp. Elfrydy Bożemu

  ...
 • Noc Konfesjonałów 2019

  Wielkimi krokami zbliżają się najważniejsze święta w roku liturgicznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób zapracowanych i poszukujących, duszpasterze 19 kościołów na terenie diecezji opolskiej włączyli się w ogólnopolską inicjatywę Noc Konfesjonałów.

  Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w

  ...

Strona 1 z 253Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.