W piątek 25 sierpnia o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbył się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci na rzecz renowacji zabytkowej świątyni.
Dzieła Stabat Mater F. Poulenca i Wielką Mszę c-moll KV 427 W. A. Mozarta wykonał ponad 90-osobowy chór z Irlandii Płn. i 45-osobowa Orkiestra Symfoniczna Wirtuozów Lwowskich z Ukrainy pod batutą Bartosza Żurakowskiego.
Pierwsza edycja festiwalu BelleVoci odbyła się w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim, z udziałem artystów z Włoch, Niemiec, Meksyku, Macedonii, Ukrainy, a także Czech.
„Koncert w katedrze opolskiej jest kontynuacją wieloletniej tradycji, którą jako opolanin pragnę podtrzymywać i pielęgnować, przyczyniając się do muzycznego rozwoju społeczności miasta i całego regionu” – przyznał dyrektor artystyczny festiwalu Bartosz Żurakowski.
Patronat honorowy nad koncertem objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa opolskiego Elżbieta Kurek.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.