Drodzy Jubilaci! Zawarty  przed laty przez Was sakrament małżeństwa to była decyzja zaproszenia Boga do uświęcania Waszego życia małżeńskiego i rodzinnego. Jubileusz małżeński przeżywany w Kościele to świadectwo jednoczenia się z Bogiem na najbardziej codziennych drogach. Ta codzienność staje się szkołą Ewangelii i czasami trudną drogą uświęcenia. To również świadectwo pielęgnowania chrześcijańskich obyczajów: modlitwy i świętowania, pomocy rodzinnej i sąsiedzkiej, wspólnego posiłku, błogosławieństwa potomstwa, uczenia dzieci znaku krzyża i innych modlitw, szacunku dla chleba, wieszania w domu krzyża.  Rodzina budowana na fundamencie Chrystusowej Ewangelii to jednocześnie miejsce formowania pięknych i niezastąpionych postaw ducha: pokory, ofiary,  wytrwałości i wdzięczności.
Łącząc się modlitewnie w Waszej jubileuszowej radości i dziękczynieniu Bogu, gorąco i serdecznie zapraszam Was Drodzy Małżonkowie Jubilaci i Waszych najbliższych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej 9 września (niedziela) o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym pw. św. Jadwigi przy ul. Drzymały 1 w Opolu, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku swoją 50. i 25. rocznicę ślubu. Wasza obecność w kościele seminaryjnym to będzie również ważny znak świadectwa wiary i wierności ślubowanej przed laty przed samym Bogiem.
Niech Bóg Wam pomaga trafnie rozpoznawać, czego najbardziej potrzebuje dzisiejsza rodzina. To wszystko zawierzam Maryi, Królowej Rodziny. Niech Ona zawsze Wam towarzyszy i otacza swą opieką. Z serca błogosławię Wam oraz wszystkim, którzy służą prawdziwemu dobru rodziny.
Abp Alfons Nossol

Opole, 15.08.2007 r.

 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.