o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku anomalii pogodowych
Ojciec Święty Benedykt XVI w swojej pierwszej encyklice napisał, że „nigdy nie będzie takiej sytuacji, w której caritas poszczególnych chrześcijan nie będzie potrzebna” (Deus caritas est, 29).

O prawdziwości słów papieża mogliśmy się przekonać na początku marca br., kiedy nad naszą diecezją przeszły wiejące z ogromną prędkością wichury. Huragan uszkodził kilkadziesiąt dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, połamał ogrodzenia, wyrządził szkody w obejściach i sprzęcie. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.
Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli z powodu żywiołu polecamy Bogu w modlitwie, ale także chcemy objąć ich konkretnym gestem pomocy. Nasza diecezjalna Caritas dostarczyła już do kilku najbardziej poszkodowanych parafii po-moc rzeczową m.in. materiały budowlane. Dodatkowo proszę, aby w II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 30 marca br., przed wszystkimi kościołami naszej diecezji przeprowadzona została zbiórka do puszek dla ofiar gwałtowanych zjawisk pogodowych. Zebrane pieniądze proszę przekazać na konto Caritas Diecezji Opolskiej, która będzie organizowała dalszą pomoc dla poszkodowanych. Niech na-sza wypróbowana ofiarność sprawi, że wszyscy będziemy mogli doświadczać radości Wielkanocy i dzielić się z nią z innymi. 

Abp A. Nossol

Więcej informacjiPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.