o pomoc dla ofiar wojny w Gruzji, powodzi na Ukrainie i trąby powietrznej na Opolszczyźnie

Tekst do druku

Drodzy Diecezjanie, niedawna powódź na Ukrainie spowodowała cierpienie dziesiątek tysięcy osób, podtopiła ok. 40 tysięcy budynków mieszkalnych, zniszczyła warsztaty pracy, zalała czekające na żniwa pola uprawne.
Z niepokojem śledzimy również eskalację przemocy i utrzymujące się napięcie na terenie Gruzji. W wyniku użycia broni są zabici i ranni, wielu musiało udać się na tułaczkę, inni stracili dorobek życia.
15 sierpnia br., po przejściu trąby powietrznej, boleśnie poszkodowani zostali także mieszkańcy kilku miejscowości naszej diecezji. Zniszczone zostały ich domy mieszkalne i budynki gospodarcze.
Miłosiernemu Bogu zawierzamy ofiary tych wszystkich tragedii, w modlitwie łą-czymy się z osobami żyjącymi w lęku i bólu. Chcemy także okazać cierpiącym gest braterskiej pomocy, aby mogli jak najszybciej wrócić do normalnego życia.
Proszę zatem, aby w niedzielę 31 sierpnia 2008 r. przed kościołami naszej diece-zji zorganizowana została zbiórka do puszek dla ofiar wojny w Gruzji, powodzi na Ukrainie i trąby powietrznej na Opolszczyźnie.
Zebrane pieniądze proszę przekazać na adres lub konto Caritas Diecezji Opol-skiej, która niesie już pomoc poszkodowanym i organizuje transporty z pomocą humanitarną.

Wasz Biskup
Abp A. Nossol

------------------------------------------ 

Konto Caritas Diecezji Opolskiej:
Grupa PEKAO S.A. O/Opole 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092.

{jgxgal folder:=[images/stories/fotki/Kataklizm] cols:=[3]}Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.