Czcigodny Księże Proboszczu, Drodzy Diecezjanie,
występujące w ostatnich tygodniach anomalie pogodowe osiągnęły takie rozmiary, że znów potrzebna jest wspólna i zorganizowana pomoc dla osób poszkodowanych przez powodzie.
Na terenie naszej diecezji ulewne deszcze spowodowały dotkliwe straty w kilku miejscowościach. Jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja w innych regionach Polski. Z myślą o wszystkich poszkodowanych, przyłączam się do apelu ks. abpa Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i proszę Was, drodzy Duszpasterze i Diecezjanie, o przeprowadzenie w niedzielę 12 lipca br. zbiórki do puszek przed wszystkimi kościołami naszych parafii.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane osobom, które ucierpiały na terenie naszej diecezji oraz wysłane na konto Caritas Polskiej.
Żarliwą modlitwą chcemy otoczyć poszkodowanych, którzy utracili niekiedy dorobek całego swojego życia, jak i tych, którzy przez wielkoduszną pomoc łagodzą ich cierpienia.
Wasz Biskup
Abp Alfons Nossol

--------------------

Ps. Zebrane ofiary proszę jak najszybciej przesłać na konto Caritas Diecezji Opolskiej: Grupa Pekao S.A. O/Opole 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „dla powodzian”.

Tekst do druku

 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.