Drodzy Diecezjanie!

Zbliżająca się uroczystość Bożego Narodzenia w ogłoszonym w naszej metropolii Roku Rodziny zaprasza nas do refleksji nad darem życia i przypomina o chrześcijańskiej powinności, aby ochraniać, szanować i umacniać życie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi.
Jedną z odczytanych i przyjętych dróg realizacji tego zadania w naszym lokalnym Kościele jest działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Jubileusz 20-lecia istnienia Fundacji - tak skutecznie wspieranej materialnie i duchowo przez wiernych i kapłanów naszej diecezji - to okazja, aby przede wszystkim dziękować Panu Bogu za wielkie dzieło ratowania życia, pomocy samotnym matkom i wspierania rodziny. Swoją modlitwą obejmuję tych, którzy w jakikolwiek sposób doświadczyli wsparcia i dobra ze strony Fundacji (w Domu Matki i Dziecka znalazło schronienie i pomoc ponad 1200 matek i dzieci, dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu i Opiekuńczemu szczęśliwy dom znalazło 640 dzieci, a z pomocy Diecezjalnej Poradni Rodzinnej skorzystało kilkanaście tysięcy ludzi). Wdzięczną pamięcią obejmuję również wszystkich oddanych pracowników, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy na przestrzeni 20 lat chętnie ofiarowywali swój dar serca. Szczególnie pragnę podziękować za ofiary składane na ten cel w czasie kolekty pasterkowej i ośmielam się ponownie prosić o wsparcie w nadchodzącą Noc Bożego Narodzenia naszego diecezjalnego dzieła służby życiu i rodzinie.
Bóg powierza dar życia przede wszystkim w ręce rodziny, dlatego tak ważna jest troska o nasze Domowe Kościoły, by były „Miłością Wielkie”. Mając to na uwadze, diecezjalne kalendarium Roku Rodziny przewiduje w okresie Bożego Narodzenia dwa wydarzenia, na które serdecznie zapraszam rodziny. W liturgiczne wspomnienie Świętych Młodzianków, w sobotę 28 grudnia 2013 r. o godz. 11.00, pragnę – podobnie jak przed rokiem - spotkać się w Jemielnicy na Eucharystii i rozważaniu Słowa Bożego z rodzinami migrantów zarobkowych z naszej diecezji. Zaś w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2014 r. zapraszam rodziny miasta Opola i całej diecezji na Orszak Trzech Króli - opolskie uliczne jasełka. Orszak rozpocznie się na deptaku przy skrzyżowaniu ulic Damrota i Krakowskiej o godz. 14.00.
Drodzy Małżonkowie, Rodzice i Dziadkowie! Kochane Dzieci! Pochylając się wraz z Wami przed Bożym Dziecięciem, proszę Was o więcej modlitwy za rodziny i o więcej wspólnej, codziennej modlitwy w Waszych domach. Na radosne rodzinne świętowanie Bożego Narodzenia i na wszelkie, na co dzień podejmowane wysiłki służby życiu i rodzinie, z serca błogosławię

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski

 

Opole, dnia 16 grudnia 2013 r.

Komunikat należy odczytać podczas ogłoszeń parafialnych w IV niedzielę Adwentu.

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat_na-4niedzieleAdwentu.pdf)Komunikat_na-4niedzieleAdwentu.pdf[ ]201 kBPliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.