KOMUNIKAT BISKUPA OPOLSKIEGO O ZBIÓRCE OFIAR NA FUNDUSZ OCHRONY ŻYCIA
 

Skuteczna działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu, która jest od lat wspierana materialnie i duchowo przez wiernych i kapłanów naszej diecezji, skłania, by podziękować Panu Bogu za wielkie dzieło ratowania życia, pomocy rodzinom i samotnym matkom. W kończącym się w naszej diecezji Roku Rodziny Dom Matki i Dziecka otoczył bezpośrednią opieką 45 matek i dzieci. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu swoje szczęśliwe miejsce w rodzinach znalazło 30 dzieci, a z pomocy Poradni Rodzinnej skorzystało ponad 2000 osób.
Obejmuję wdzięczną modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób doświadczyli wsparcia i dobra ze strony Fundacji, ale też wielu oddanych pracowników, wolontariuszy
i ludzi tak chętnie ofiarujących dar serca. Podobnie jak w latach ubiegłych, na Fundusz ten przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas tegorocznej Pasterki.
Życzę i modlę się o to stale, by kolejne lata istnienia Fundacji były wiernym wypełnianiem słów Jezusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40).
Wszystkim hojnym ofiarodawcom z serca dziękuję i błogosławię
 

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski
Opole, dnia 10  grudnia 2014 r.


________________________
Zarządzenie:

1. Komunikat Biskupa Opolskiego należy odczytać w niedzielę 21 grudnia br. podczas wszystkich Mszy św.
2. W Boże Narodzenie podczas Pasterki proszę przypomnieć o przeznaczeniu kolekty na Fundusz Ochrony Życia.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.