Od 15 lat pielęgniarki Stacji Opieki Caritas Diecezji Opolskiej pielęgnują w domach osoby chore i starsze, niepełnosprawne i wymagające opieki. Podopieczni Stacji Opieki Caritas mogą liczyć na pomoc pielęgniarek zarówno w dni robocze jak i soboty, niedziele, święta a nawet w porze nocnej. Pielęgniarki wypożyczają do domów chorych sprzęt pielęgnacyjny i rehabilitacyjny, pobierają od pacjentów krew i materiały do badań laboratoryjnych. Pielęgniarska opieka domowa będzie ciągle przybierała na znaczeniu, zważywszy na fakt, że leczenie w szpitalach trwa coraz krócej i pacjenci często oddawani są pod opiekę swoich rodzin. 

Narodowy Fundusz Zdrowia, zobowiązał pielęgniarki do zbierania od ubezpieczonych tzw. deklaracji zgłoszeniowych. Oznacza to, że każdy ubezpieczony, obok wyboru lekarza, winien dokonać wyboru pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej. Lista jednej pielęgniarki może zawierać ok. dwa i pół tysią-ca nazwisk. Na liście mogą znajdować się wszyscy ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia: dzieci i dorośli, zdrowi i chorzy.
Caritas Diecezji Opolskiej uprzejmie prosi osoby, które pragną zapewnić sobie lub bliskim opiekę domową ze strony pielęgniarek Caritas, aby wypełniły deklaracje zgłoszeniowe w najbliższej Stacji Opieki Caritas.
Uprzejmie informujemy, że wybór pielęgniarki przez ubezpieczonego jest wolny i nie powoduje żadnych konsekwencji w dostępie do świadczeń lekarskich. Deklaracje zgłoszeniowe można otrzymać w najbliższej Stacji Opieki Caritas.


 Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.