Dnia 3 czerwca 2017 r., w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 7 diakonów diecezji opolskiej przyjęło z rąk biskupa opolskiego Andrzeja Czai święcenia prezbiteratu. Oto sylwetki neoprezbiterów i parafie, do których zostali posłani:

Ks. Damian Cholewa

Urodził się 7 czerwca 1981 roku. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Jest synem Renaty i Józefa. Lubi pływanie, rower i muzykę. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "«Pójdź za mną.» A on wstał i poszedł".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

Ks. Tomasz Daniła

Urodził się 5 lipca 1987 roku. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Jest synem Marii i Stanisława. Jego hobby to podróże, modelarstwo RC, elektronika, motoryzacja i dobra książka. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "Bądź jakby ojcem dla sierot (...) a staniesz się jakby synem Najwyższego." (Syr. 4,10).

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

Ks. Wojciech Kuzyszyn

Urodził się 9 lipca 1992 roku. Pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku. Jest synem Beaty i Zbigniewa. Interesuje się matematyką, liturgiką i językami obcymi. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "Z nadzieją czekałem na Pana, On się pochylił nade mną i wysłuchał mojego wołania".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Ks. Paweł Lisoń

Urodził się 5 września 1992 roku. Pochodzi z parafii Nawiedzenia NMP w Dobrodzieniu. Jest synem Jadwigi i Piotra (już nieżyjącego). Interesuje się historią sztuki, lubi podróżowanie i zwiedzanie zabytków. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "Dam wam serca nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." (Ez 36,26).

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

Ks. Dawid Sichma

Urodził się 23 listopada 1991 roku. Pochodzi z parafii św. Augustyna w Borucinie. Jest synem Marii i Emeryka. Interesuje się fotografią, muzyką i turystyką. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "Nie bój się, uwierz tylko.".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Bł. Czesława w Opolu.

Ks. Damian Sładek

Urodził się 20 maja 1983 roku. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie. Jest synem Eugenii i Henryka. Jego pasją są filmy i podróże. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Ks. Patryk Wramba

Urodził się 12 maja 1992 roku. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Na jego obrazku prymicyjnym przeczytamy słowa: "Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie nawzajem, jak Bóg wam przebaczył w Chrystusie" (Ef 4,32).

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. zostanie wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.