Offcanvas Section

 
W roku Jubileuszowym naszej diecezji oraz trwając w synodzie chcemy zaprosić wraz z ks. Biskupem Andrzejem Czają do wspólnego pielgrzymowania po pięknych miejscach Słowenii. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.
 
➣ Program:
 
DZIEŃ 1: Wyjazd o godzinie 4:30, przejazd przez Czechy i Austrię. Ok. południa przyjazd do miasta Maribor, drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii, pięknie położonego nad Drawą i zwiedzanie Mariboru: Msza św. w Kościele Matki Bożej Litościwej, Główny Rynek z ratuszem, gotycka Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z pomnikiem pierwszego beatyfikowanego Słoweńca, którą odwiedził Jan Paweł II w 1999 roku. Plac Slomšeka z pomnikiem świętego, zamek, stara winorośl. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mariboru (1).
 
DZIEŃ 2: Po śniadaniu przejazd do Skofja Loka, spacer po miasteczku uznawanym za najbardziej urokliwe miasteczko Słowenii z najlepiej zachowanym średniowiecznym starym miastem, nad którym malowniczo góruje zamek Loka. Dalszy przejazd do Lublany i zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem - plac F. Prešerena, kościół NMP (Msza Św.), Smoczy Most, Most Potrójny, Kolumnada Plečnika, Katedra św. Mikołaja, barokowe fontanny, ratusz. obiadokolacja i nocleg w ok. Koziny (2).
 
DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd na Wybrzeże Morza Adriatyckiego do stolicy regionu Istria – portu Koper, nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, spacer po starówce. Czas wolny na plażowanie i relaks nad morzem, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (3).
 
DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd na Wybrzeże Morza Adriatyckiego i spacer po „perełce słoweńskiej Istrii” Piranie oraz czas wolny w kurorcie Portorož (możliwy rejs z Piranu do Portorożu – statek z podwodnym dnem, dodatkowo płatne 20 eur/os. oraz wizyta w piwnicy winnej – dodatkowo płatne 10eur/os.). Czas wolny na plażowanie i relaks nad morzem. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (4).
 
DZIEŃ 5: Po śniadaniu przejazd w okolice miejscowości Szkocjan na zwiedzanie Jaskiń Szkocjańskich z niesamowitym podziemnym kanionem rzeki Reka, następnie dalszy przejazd do Brezje do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Słowenii – Msza w Bazylice Matki Bożej Wspomożycielki. Przejazd do hotelu w ok. Kranj, obiadokolacja i nocleg (5).
 
DZIEŃ 6: Po śniadaniu przejazd do Bledu – wizyta na zamku wzniesionym na skale nad Jeziorem Bledzkim z piękną panoramą miasteczka, jeziora i Alp Julijskich oraz rejs łódkami na wysepkę na jeziorze do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z gotycką figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Msza Św.). Następnie przejazd do Wąwozu Vintgar – spacer po drewnianych kładkach i pomostach nad rzeką Radovna w jednym z najpiękniejszych wąwozów rzecznych Słowenii, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (6).
 
DZIEŃ 7: Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Bohinj, czas wolny na plażowanie. Możliwość wyjazdu kolejką linową na szczyt Vogel na wysokość ponad 1500 m n.p.m. (dodatkowo płatne ok. €25) lub wynajęcia kajaków/rowerków wodnych (dodatkowo płatne ok. €15). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (7).
 
DZIEŃ 8: Po śniadaniu przejazd do Planicy gdzie odbywają się Konkursy Skoków Narciarskich na Mamuciej Skoczni Letalnica. Dalszy przejazd przez Austrię przepiękną górską trasą do Mariazell – Msza Św. i zwiedzanie najstarszego austriackiego sanktuarium, którego początki datowane są na 1157 r. Obiad w restauracji i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce do Opola i zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.
 
➣ Świadczenia:
Transport autokarem
Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
Wyżywienie wg programu : śniadania i obiadokolacje (woda w cenie)
Opiekę pilota / przewodnika
Ubezpieczenie: KL 20000 EUR; NNW 2000 EUR
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
➣Termin:
7 - 14.07.2022
 
➣ Cena:
2.500 zł /os.
 
➣ Cena nie zawiera:
Obligatoryjnych opłat programowych: 100 €/os. zbierane w autokarze przez pilota na początku wyjazdu na wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych, wstępy do zwiedzanych obiektów, taksy klimatyczne, zestaw słuchawkowy audio-guide.
Ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 90zł/os.
Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości pielgrzymki,
 
➣ Zapisy: kliknij TUTAJ
 
➣ Termin zgłoszeń:
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie udziały w pielgrzymce do 31 maja 2022 roku.
 
➣ Informacje:
Pielgrzymce przewodził będzie ks. Biskup Andrzej Czaja. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również wypoczynek nad morzem.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska z siedzibą przy ul. Książąt Opolskich 19 w Opolu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Czaję;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl;
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
 4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
 5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska oraz Redaktor Strony.
 6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
 8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
 9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.