Adwokaci:

• dr hab. Anna Słowikowska, tel. 570 173 333
  • dr Seweryn Świaczny, tel. 607 038 798
  • mgr lic. Karolina Trzpil, tel. 531 310 123

W procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa udział adwokata kościelnego nie jest obowiązkowy. Przestrzegamy przed szukaniem pomocy w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa u innych osób lub kancelarii adwokackich ogłaszających się w prasie lub za pośrednictwem Internetu. Osoby te zwykle nie mają żadnych uprawnień do występowania w sądach kościelnych jako adwokaci. W większości przypadków nie dysponują też wystarczającą wiedzą z zakresu prawa kanonicznego. Żądając bezpodstawnie wysokich opłat za swoje usługi, niejednokrotnie nieuczciwie wykorzystują czyjeś szczere pragnienie rozwiązania trudnych spraw. Praktyka sądowa pokazuje, że tego rodzaju pomoc jest mało przydatna, a uciekanie się do proponowanych przez takie osoby środków rodzi uzasadnione podejrzenia o chęć nieuczciwego osiągnięcia pożądanego wyroku.