„Jezus jest żywym Słowem, jedynym, które może rozpalić serce, oświecić je i przemienić. Oświeceni przez Zmartwychwstałego, z rozpalonymi sercami, otwartymi oczyma i nogami gotowymi do drogi mamy rozpalić inne serca Bożym słowem, otwierać oczy bliźnich na Jezusa obecnego w Eucharystii i zapraszać ich do wspólnego kroczenia ku zbawieniu”. (Papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2023).

Każdego roku Tydzień Misyjny przypomina każdemu z nas o modlitwie za Misje oraz o trosce zrozumienia przez wiernych potrzeb misyjnych. Mobilizuje także nas do konkretnej pomocy misjonarzowi.
Naszym celem w Affem Kabyé w Togo jest głoszenie Ewangelii i zakładanie żywego Kościoła w tak odległym zakątku afrykańskiej diecezji przy granicy z Beninem. Kościół jest misyjny, to znaczy ma przekazywać innym miłość i światło wiary. Z tego typu działalnością łączy się również działalność wychowawcza, medyczna i edukacyjna, rolnicza i niekiedy także gospodarczo-budowlana. Dokładamy starań by ludzie mieli dostęp do czystej wody, ubrań i żywności.

Pełna treść listu dostępna >>TUTAJ<<

Attachments:
Download this file (Tydzien_misyjny2023.pdf)Tydzień misyjny 2023 - list[ ]132 kB