W niedzielę 20 października 2024 r. będziemy obchodzili Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, odbywający się w tym roku pod hasłem: Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę. Z tej okazji biskup opolski Andrzej Czaja oraz duszpasterstwo Misyjne naszej diecezji bardzo serdecznie zapraszają na diecezjalne rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, które odbędzie się w niedzielę 20 października w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie ok. 18.00. W programie: Msza św. pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła w intencji misji i misjonarzy (Eucharystię będą koncelebrowali kapłani naszej diecezji, którzy pracowali na misjach), poczęstunek, spotkanie z misjonarzami (gośćmi spotkania będą: p. Monika Jamer, świecka misjonarka z Republiki Środkowoafrykańskiej, ks. Krystian Bółkowski FD, misjonarz z Argentyny, ks. Romuald Mouzu, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu, który pochodzi z Togo, a formował się w naszym seminarium w Opolu).