Offcanvas Section

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na Wielkopostne Wykłady Otwarte 2020 pod patronatem bp. Andrzeja Czai, Wielkiego Kanclerza WT UO

"KRYZYS W ŚWIECIE, KRYZYS W KOŚCIELE"

• 29.02   ks. dr Andrzej Demitrów, biblista, WT UO: Kryzysy w Biblii
  • 7.03     ks. dr Janusz Podzielny, wykładowca teologii moralnej, WT UO: Kryzys w uzasadnianiu i przedstawianiu moralności katolickiej
  • 14.03   ks. dr hab. Rajmund Porada, teolog - ekumenista, WT UO: Kryzys jedności w Kościele - kryzys ekumenii
  • 21.03   ks. dr hab. Andrzej Anderwald, rektor WSD w Opolu: Kryzys społeczno-ekologiczny w świetle encykliki Laudato si’
  • 28.03   mgr Sabina Waluś, doktorantka na WT UO: Cyfrowe dzieci, cyfrowe więzi – kryzys pokolenia iGen
  • 4.04     Ewa Kusz, psycholog, terapeuta, Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie: Kryzys Kościoła w świetle wykorzystania seksualnego w Kościele

Wykłady będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu o godz. 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4)

W niedzielę 17 maja br. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu dla uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski jako organizator pielgrzymki informuje, że wszystkie pielgrzymki udające się w tych dniach do Rzymu powinny być wcześniej zgłoszone celem zagwarantowania grupom biletów wstępu na celebrację papieską w niedzielę 17 maja. W związku z tym prosimy o zgłoszenia grup parafialnych i ponadparafialnych, które będą w tym czasie pielgrzymować do Rzymu i mają zamiar wziąć udział w papieskiej celebrze. Zgłoszenia można dokonać mailowo lub telefonicznie w wydziale duszpasterskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 77 44 32 130).

7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W związku z informacją organizatorów uroczystości, prosimy o zgłoszenia wyjazdów parafialnych i indywidualnych na tę uroczystość z diecezji opolskiej z podaniem następujących danych: parafia lub stowarzyszenie organizujące wyjazd; zapotrzebowanie na karty wstępu dla księży, którzy wezmą udział w koncelebrze; liczba kart wstępu na plac celebry dla wiernych świeckich; liczba kart wstępu do sektora dla osób niepełnosprawnych; zapotrzebowanie na karty parkingowe dla autokarów (ewentualnie autokarów z osobami niepełnosprawnymi) i samochodów osobowych. Zgłoszenia można dokonać mailowo lub telefonicznie w wydziale duszpasterskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 77 44 32 130).

Siostry Franciszkanki Szpitalne zapraszają dziewczęta na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 18 lutego br. W programie m.in.: Msza święta, adoracja, różaniec. Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela s. Iwona Lis – tel. 665 273 260; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów, Nauczycieli i ich Rodzin do Gruzji wraz z Biskupem Opolskim w terminie: 31 lipca – 7 sierpnia 2020 r. W programie m.in.: Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Mtskheta / Kazbegi / Gudauri / Ananuri / Gori / Uplistsikhe / Kutaisi / Gelati / Bagrati / Batumi. Ze względu na konieczność zakupienia biletów lotniczych, zapisy do 31 stycznia 2020 r. Koszt 4500 zł. Szczegółowy program oraz zapisy na stronie Wydziału Katechetycznego.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska z siedzibą przy ul. Książąt Opolskich 19 w Opolu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Czaję;
  2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska oraz Redaktor Strony.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
    10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.