Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w sobotę 31 grudnia 2022 r. w 64. roku życia i w 38. roku kapłaństwa zmarł ks. Grzegorz Turczyn, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śląskich.

***

Urodził się 16 V 1959 r. w Bytomiu w rodzinie Tadeusza i Heleny zd. Meclik. W latach 1966–1974 uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Bytomiu, a następnie kontynuował naukę w Liceum Zawodowym przy Hucie Zygmunt w Bytomiu, w którym w 1978 r. uzyskał świadectwo dojrzałości. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 VI 1985 r. w katedrze opolskiej z rąk opolskiego biskupa pomocniczego Jana Wieczorka. Po święceniach został wikariuszem w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich (1985–1988), a następnie w parafii św. Mikołaja w Raciborzu (1985–1993). W 1993 roku został mianowany proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy, a po czterech latach w 1997 r. został proboszczem  parafii Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śląskich. Zmarł 31 XII 2022 r.

Uroczystości żałobne:

• Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek 3 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śląskich;

***

Polecajmy śp. ks. Grzegorza Bożemu Miłosierdziu:

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Grzegorz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.