Offcanvas Section

W sobotę 7 listopada 2020 roku w Opolu odbędzie się ostatnie w tym roku modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy znanej pod nazwą «Męski Różaniec». Męski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. W imieniu pomysłodawców i organizatorów ponownie serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której wyjątkowo – z uwagi na sytuację epidemiologiczną – nie będzie procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, ale uczestnicy  przed Najświętszym Sakramentem odmówią modlitwę różańcową w katedrze.

W związku z realizacją projektów mających na celu konserwację i renowację Katedry Opolskiej, parafia katedralna pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wprowadza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Opola oraz regionu opolszczyzny. Pierwszą propozycją jest cykl 13 koncertów organowych zatytułowanych „Organowe Inspiracje – Muzyczna Trzynastka”Koncerty odbywać się będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 19.30. w Katedrze Opolskiej. Każdy koncert poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem, przybliżającym słuchaczom wykonawcę oraz repertuar muzyczny.

Pierwszy z cyklu 13 koncertów odbędzie się 27.09.2020 r. Wykonawcą będzie Michał BLECHINGER, Absolwent Studium Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów ad. Marka Wolaka, obecnie organista kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej oraz pedagog w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Koncerty zostały objęte patronatem honorowym przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych. Natomiast partnerem koncertów jest Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu.

Każdego miesiąca będziemy informować Państwa w lokalnych mediach o kolejnym zbliżającym się koncercie organowym, wykonawcy oraz zaplanowanym repertuarze muzycznym.

Cała oferta kulturalna dostępna będzie na stronach internetowych renowacji katedry opolskiej www.renowacja.katedraopolska.pl, parafii katedralnej www.katedraopolska.pl oraz na plakatach.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska z siedzibą przy ul. Książąt Opolskich 19 w Opolu, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Czaję;
  2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Opolska oraz Redaktor Strony.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
    10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.