W środę 13.12.2023 r. w Kurii Diecezjalnej w Opolu odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji wigilii i pomocy świątecznej bezdomnym, samotnym i najuboższym oraz koncertowi „Tre Voci świątecznie”, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz Domu Nadziei w Opolu. W spotkaniu udział wzięli prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, ks. biskup Waldemar Musioł, Jałmużnik Biskupa Opolskiego s. Aldona Skrzypiec SSpS, Małgorzata Kozak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

W czasie konferencji podkreślono, że w tym roku w Opolu nie jest organizowana duża wigilia dla wszystkich samotnych i potrzebujących, ale wigilie w różnych miejscach: w domu Biskupa Opolskiego dla bezdomnych, w ośrodku Barka, w opolskiej noclegowani, w ośrodku Szansa, spotkania dla seniorów w domach dziennych pobytów, a najuboższym przekazane zostaną paczki i bony na świąteczne zakupy.

11 stycznia 2024 r. w auli seminaryjnej w Opolu odbędzie się koncert „Tre Voci świątecznie”. Dzięki hojności sponsorów cały dochód ze sprzedaży wszystkich biletów-cegiełek przekazany zostanie na rzecz Domu Nadziei. Bilety-cegiełki do nabycia w Kurii Diecezjalnej, na Wydziale teologicznym UO, w parafii katedralnej oraz online

Tre Voci plakat 11.01.2024 fill 283x400 m