Z wielką radością chcemy poinformować, że działający od 25 lat Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem przez Kapitułę Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Uroczystość wręczenia Medalu miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie 24 października 2024 z udziałem 7 biskupów na czele z Prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem oraz Przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Janem Piotrowskim.

W Uroczystości brała także udział delegacja naszej diecezji w skład której weszli: bp Rudolf Pierskała, ks. Stanisław Klein (Prezes Funduszu), ks. Grzegorz Sonnek (Wice Prezes Funduszu), byli misjonarze – ks. Dariusz Flak, ks. Norbert Herman, ks. Gerard Tyralla oraz ks. Romuald Mozou, wikary w Opolu.