Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w środę 20 marca 2024 r. zmarła śp. Jadwiga Okrzymowska, l. 76, która w latach 1962-1997 pracowała w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie, a następnie w Domu Księży Emerytów w Nysie. W roku 2020 została odznaczona najwyższym odznaczeniem papieskim dla osób świeckich - Pro Ecclesia et Pontyfice.

***

Śp. Jadwiga Okrzymowska („Pani Jadzia”) urodziła się 10 X 1947 r. w Niwnicy. W 1962 r. podjęła pracę w Wyższym Seminarium Duchownym Śląska Opolskiego w Nysie. Przez wiele lat była w nim wielką pomocą przy najrozmaitszych remontach i naprawach, gdy brakowało w seminarium kustosza. Pomagała również w prowadzeniu gospodarstwa przy ul. Bramy Grodkowskiej w Nysie. Była etatowym kierowcą seminaryjnego samochodu dostawczego i wiele pokoleń kleryków kojarzy z nią wyjazdy do parafii po dary w dorocznym „Tygodniu Miłosierdzia". Tak było przez całe jej życie, a wszystko to robiła ze szczerej miłości do Kościoła i do seminarium. Równocześnie służyła swoją wielką pomocą rektorowi kościoła, od 1997 r. proboszczowi parafii św. Franciszka przy kościele związanym z domem księży emerytów. Przygotowywała m.in. stajenkę na Boże Narodzenie, Ciemnicę na Wielki Czwartek, w Wielki Piątek Boży Grób. Jej autorstwa były afisze, ozdobne plakaty, zapowiadające rekolekcje parafialne i misje. Jej dziełem był od bardzo wielu lat jeden z ołtarzy na Boże Ciało. Pozostawała zawsze aktywna, pomimo zaawansowanego wieku i słabnących sił fizycznych. Przy tym była osobą głęboko wierzącą i religijną, odnoszącą się zawsze z wielkim szacunkiem do kapłanów, przejętą szczerą troską o Kościół; od dziesięcioleci codziennie uczestniczyła we Mszy św. i zazwyczaj przyjmowała Komunię św. Szanowana przez wiernych bliżej z parafią związanych za swoją postawę i za wielką pracę dla kościoła parafialnego. W 2020 r. została uhonorowana papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice. Zmarła 20 III 2024 r.

***

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek 22 marca 2024 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Franciszka w Nysie. Pochówek nastąpi na cmentarzu parafialnym w Niwnicy.

***

Polecajmy śp. Jadwigę Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…