Ułatwienia dostępu

Offcanvas Section

Biskup opolski Andrzej Czaja w przygotowanym nagraniu omawia wyzwanie „kroku V” ku odnowie Kościoła oraz naszego życia rodzinnego i społecznego, którym jest wspólna modlitwa (zob. Mt 18, 19-20).

W nawiązaniu do słów Biskupa Opolskiego, w najbliższym czasie stają przed nami m.in. takie zadania jak:

(1) trwanie na wspólnotowej modlitwie w różnych momentach naszego życia;

(2) chętne uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach;

(3) podejmowanie wspólnej modlitwy w gronie rodziny, zwłaszcza w niedzielę;

(4) udział w pielgrzymkach;

(5) częste nawiedzenia świątyń;

(6) modlitwa za zmarłych;

(7) dawanie świadectwa pobożnej modlitwy wobec najbliższych.

 

 

Biskup opolski Andrzej Czaja w przygotowanym nagraniu przypomina zamysł odnowy Kościoła opolskiego i omawia wyzwanie „kroku IV”, którym jest braterskie upomnienie (zob. Mt 18, 15-17).

W nawiązaniu do słów Biskupa Opolskiego, w najbliższym czasie stają przed nami m.in. takie zadania jak: podejmowanie procesu wychowywania się nawzajem celem budowania wspólnoty; pełne miłosierdzia i szacunku upominanie grzeszników, w trosce o nich; pomoc w pojednaniu między ludźmi; pełen odpowiedzialności przekaz wiary dzieciom i wnukom.

 

 
W Liście Pasterskim na Wielki Post biskup opolski Andrzej Czaja zwrócił się do nas wszystkich z wezwaniem, abyśmy podjęli drogę ku odnowie naszego Kościoła opolskiego. Program tej odnowy zaczerpnął z 28. rozdziału Ewangelii Mateusza, w którym sam Jezus podpowiada, w jaki sposób odnowić Kościół oraz nasze życie rodzinne i społeczne. Droga do tego wiedzie przez prostotę i otwartość, dobry przykład, troskę o ubogich, braterskie upomnienie, wspólną modlitwę, przebaczenie i pojednanie. W kolejnych miesiącach ksiądz biskup w cyklicznych nagraniach chce zwrócić uwagę na poszczególne Chrystusowe zasady ku odnowie Kościoła. Trzecim z podjętych tematów jest "Troska o ubogich". Zapraszamy do obejrzenia nagrania.
 
 
W Liście Pasterskim na Wielki Post biskup opolski Andrzej Czaja zwrócił się do nas wszystkich z wezwaniem, abyśmy podjęli drogę ku odnowie naszego Kościoła opolskiego. Program tej odnowy zaczerpnął z 18. rozdziału Ewangelii Mateusza, w którym sam Jezus podpowiada, w jaki sposób odnowić Kościół oraz nasze życie rodzinne i społeczne. Droga do tego wiedzie przez prostotę i otwartość, dobry przykład, troskę o ubogich, braterskie upomnienie, wspólną modlitwę, przebaczenie i pojednanie. W kolejnych miesiącach ksiądz biskup w cyklicznych nagraniach chce zwrócić uwagę na poszczególne Chrystusowe zasady ku odnowie Kościoła. Drugim z podjętych tematów jest dobry przykład. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.
 
 
W nawiązaniu do apelu, który Biskup Opolski wyraził w Liście na Wielki Post oraz do Jego prośby skierowanej do diecezjan podczas Mszy św. Krzyżma, nasza diecezja wstępuje na drogę odnowy Kościoła i życia rodzinnego oraz społecznego. Drogę tę wyznacza sześć kroków, które wskazał Jezus w 18 rozdziale Ewangelii św. Mateusza. Poszczególne kroki będziemy podejmować w najbliższych miesiącach:
I. Prostota i otwartość (kwiecień)
II. Dobry przykład (maj)
III. Troska o ubogich (czerwiec)
IV. Braterskie upomnienie (wrzesień)
V. Wspólna modlitwa (październik)
VI. Przebaczenie i pojednanie (listopad)
 
Krok I: Prostota i otwartość.
Biskup opolski Andrzej Czaja w przygotowanym nagraniu przybliża zamysł odnowy Kościoła opolskiego oraz omawia wyzwania, które wynikają z realizacji „kroku I” - postulatu praktykowania prostoty życia i otwartości na Boga i drugiego człowieka (zob. Mt 18, 1-5). Nagranie video ze słowem Biskupa Opolskiego jest dostępne poniżej.