Duszpasterze parafii Bożego Ciała w Oleśnie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Uroczystości rozpoczną się w piątek 28 lipca br. i potrwają do poniedziałku 31 lipca br.

W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego oraz przyjęcie nowych członkiń. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Sobotnie obchody rozpoczną się o godz. 17.00 procesją z kościoła parafialnego do sanktuarium św. Anny, gdzie zostanie odmówiona modlitwa różańcowa, a następnie sprawowana będzie Msza św. z nieszporami. Liturgii przewodniczyć będzie bp Stefan Zekorn, biskup pomocniczy diecezji Münster. O godz. 20.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.

Niedzielne uroczystości rozpoczną Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec, emerytowany biskup gliwicki.

W poniedziałek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i seniorów. O godz. 17.00 różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 rozpocznie się Eucharystia na zakończenie odpustu, po której wierni przejdą w procesji do kościoła parafialnego.