Caritas Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, pracowników i przyjaciół oraz dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas do udziału w Jubileuszowej 30. Pielgrzymce Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 10.30 w bazylice św. Jadwigi. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi biskup Rudolf Pierskała. Kapłani są zaproszeni do koncelebry. Po Mszy św. dla wszystkich pielgrzymów i osób duchownych będzie poczęstunek w krużgankach klasztornych przygotowany przez Siostry Boromeuszki. W przerwie będzie możliwość nabycia wyrobów wykonanych przez podopiecznych WTZ Caritas Diecezji Opolskiej. Po posiłku (ok. godz. 12.45), grupa niepełnosprawnych aktorów, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie, przedstawi dla członków Szkolnych Kół Caritas 20-minutowy spektakl o życiu św. Rity pt. „Anioł na trudne dni”, natomiast dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas  w tym czasie przewidziana jest konferencja w bazylice. Pielgrzymkę zakończy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w lasku bukowym o godz. 13.45.