Caritas Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, pracowników i przyjaciół oraz dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas do udziału w Pielgrzymce Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 5 października 2024 r. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 10.30 w bazylice św. Jadwigi. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz słowo Boże wygłosi biskup Waldemar Musioł. Czcigodnych kapłanów, zwłaszcza dekanalnych i rejonowych duszpasterzy Caritas i wszystkich duszpasterzy tych parafii, w których działają SKC i PZC, zapraszamy do koncelebry. Po Mszy św. będzie krótka przerwa, w czasie której Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza na przygotowany przez Siostry Boromeuszki poczęstunek w krużgankach klasztornych. W tym czasie będzie możliwość nabycia wyrobów wykonanych przez podopiecznych WTZ Caritas Diecezji Opolskiej. Po posiłku (ok. godz. 12.45) w bazylice pw. św. Jadwigi konferencję dla wolontariuszy PZC wygłosi ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, a w salce odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy SKC. Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w lasku bukowym o godz. 13.45.