Ks. Wojciech Maciążek, rektor WMSD oraz ks. Mateusz Potoczny, dziekan WT UO, serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu 75-lecia Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu oraz 30-lecia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Uroczystość rozpocznie się w piątek 11 października 2024 r. o godz. 15.00 panelem dyskusyjnym pt. "Koegzystencja seminariów duchownych w strukturach państwowych wydziałów teologicznych: historia i perspektywy", który odbędzie się na WT UO (sala nr 18). W sobotę 12 października o godz. 9.30 w kościele seminaryjno-akademickim będzie sprawowana uroczysta Msza św. odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej, po której odbędzie się wydziałowa inauguracja roku akademickiego połączona ze spotkaniem absolwentów WT UO i WMSD. Więcej informacji na stronie internetowej oraz w przygotowanym nagraniu filmowym.

17 JubileuszWMSD WTUO