Opolska Muzykologia bardzo serdecznie zaprasza na koncerty słowackiej muzyki sakralnej, które odbędą się:
(1) we wtorek 15 października o godz. 17.00 w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu;
(2) w środę 16 października o godz. 15.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Branicach;
(3) w czwartek 17 października o godz. 19.15 w kościele pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.
Wystąpią wykładowcy z Katedry Muzyki Wydziału Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu w Ruzomberku: Miriam Ziarna (sopran), Zuzana Zahradnikowa (organy), ks. Rastislav Adamko(skrzypce).
Ponadto we wtorek 15 października o godz. 10.00 w Instytucie Historii UO ks. prof. dr. hab. Rastislav Adamkp (UK Rożomberk, Słowacja) zaprezentuje wykład pt. „Słowacka muzyka liturgiczna po Soborze Watykańskim II”.

muzyka słowacka