Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza rodziny z całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w piątek, 1 maja, w Jemielnicy.
Doroczne wydarzenie jest okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin oraz spotkania we wspólnocie. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana w Sanktuarium św. Józefa. Poprzedzi ją procesja z kościoła pw. Wszystkich Świętych, która rozpocznie się o godz. 11.00, z udziałem księży biskupów, kapłanów oraz zaproszonych gości.
O godz. 14.30 odbędzie się nabożeństwo popołudniowe. Tradycyjnie po nim zaplanowano spotkanie z Bractwem Świętego Józefa, podczas którego przyjęci zostaną nowi członkowie.
Ponadto od godz. 14.00 na łąkach przy ul. Stawowej w Jemielnicy odbędzie się XIII Jarmark Cysterski.
Dodatkowo o godz. 15.30 zaplanowano XI Bieg Charytatywny „Po dyszkę dla rodziny”, który – jako bieg sponsorowany – wspiera działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Zapisy będą możliwe bezpośrednio przed rozpoczęciem biegu.