Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w sobotę 4 maja 2024 r. w 65. roku życia i w 38. roku kapłaństwa zmarł ks. Zygmunt Perfecki, kapłan diecezji gliwickiej, wieloletni misjonarz w Togo.

***

Ks. Zygmunt Perfecki pochodził z parafii św. Barbary w Bytomiu. Urodził się 2 listopada 1959 r. w Piekarach Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1986 r. w Opolu. Był wikarym w parafiach: Bożego Ciała w Oleśnie (1986-1990), św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku (1990-1991) i św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu (1992-1995). W latach 1992-1995 pełnił funkcję diecezjalnego referenta ds. pielgrzymek i był członkiem Rady Kapłańskiej. W 1995 r. wyjechał na misje do Togo, gdzie m.in. był proboszczem, wychowawcą miejscowych powołań, pracował też w ośrodku rekolekcyjnym. Po powrocie do kraju w 2020 r. posługiwał jako rezydent w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, a od 2021 r. był penitencjarzem w sanktuarium Matki Bożej w Lubecku. Zmarł po ciężkiej chorobie 4 maja 2024 r. w Piekarach Śląskich-Brzezinach.

Uroczystości pogrzebowe:

• Msza św. żałobna zostanie odprawiona w środę 8 maja br. o godz. 18.45 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich-Brzezinach;

***
Polecajmy śp. ks. Zygmunta Bożemu Miłosierdziu:
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Zygmunt, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.