Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w piątek 31 maja 2024 r. zmarł ks. Stanisław Jagodziński SCP, emerytowany rezydent Parafii Rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

***
Ks. Stanisław Jagodziński pochodzi z Sycowa w archidiecezji wrocławskiej. Pierwszą profesję zakonną złożył 22 VIII 1979 r. w Towarzystwie Salezjańskim. 1 VII 1982 r. wyjechał na misje. Pracował przez rok w Zambii, następnie w latach 1983-1987 odbył studia teologiczne w Durham w Anglii. Święcenia kapłańskie przyjął 19 VI 1987 r. Powrócił ponownie do Zambii, gdzie posługiwał w latach 1987-1995, następnie w Malawi (1995-1997), a od 1998 r. przez wiele lat pracował w Republice Południowej Afryki – w Johannesburgu. Był proboszczem powstałej 28 XI 2008 r. parafii Miłosierdzia Bożego w dzielnicy Walkerwil w Johannesburgu (RPA). W 2022 r. odszedł z zakonu salezjanów i wstąpił do Instytutu Sług Chrystusa Kapłana i został inkardynowany do diecezji Mohale Hoek w Lesoto. W 2023 r. przybył do Polski do diecezji opolskiej jako Delegat Generalny tego zgromadzenia na Europę. Biskup Opolski mianował go rezydentem w parafii katedralnej Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, ale po miesiącu posługi ze względów zdrowotnych musiał odejść z duszpasterstwa parafialnego i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Opolu. Odszedł do Pana podczas pobytu w Republice Południowej Afryki 31 V 2024 r. i tam zostanie pochowany.

Uroczystości żałobne:

• Msza św. żałobna zostanie odprawiona w czwartek 6 czerwca 2024 r. o godz. 7.00 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Opolu;

***
Polecajmy śp. ks. Stanisława Bożemu Miłosierdziu:
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Stanisław, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.