Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w piątek 12 lipca 2024 r. w 85. roku życia i w 58. roku kapłaństwa zmarł ks. Helmut Börner (Ludwik Cudzy), kapłan archidiecezji Bamberg, pochodzący z naszej diecezji i niegdyś w niej pracujący.

***

Śp. ks. Helmut Börner (Ludwik Cudzy) urodził się 20 VI 1940 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Pochodził z parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 11 VI 1967 r. w Opolu. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (1967–1969); Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy (1969–1973); Wniebowzięcia NMP w Bytomiu (1973–1978). W 1978 r. został mianowany proboszczem parafii św. Marcina Biskupa w Ratnowicach i proboszczem ex currendo parafii św. Mikołaja w Jasienicy Górnej. W tym samym roku opuścił diecezję opolską i wyjechał do pracy duszpasterskiej w Niemczech. W latach 1979-2004 był administratorem parafii w Isling, a ponadto w latach 1987-2004 był administratorem parafii w Mistelfeld, na terenie archidiecezji Bamberg. Ostatnie lata życia spędził w domu spokojnej starości Fischer w Weismain. Zmarł 12 VII 2024 r.

Uroczystości żałobne:

***

Polecajmy śp. ks. Helmuta Bożemu Miłosierdziu:

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Helmut, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.