Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w czwartek 18 lipca 2024 r. w 92. roku życia i w 68. roku kapłaństwa zmarł ks. Leon Kopyto, kapłan archidiecezji Augsburg, pochodzący z naszej diecezji i niegdyś w niej pracujący.

***

Śp. ks. Leon Kopyto urodził się 11 IV 1933 r. w Biskupicach. Pochodził z parafii św. Jadwigi Śląskiej i św. Jacka w Biskupicach. Święcenia kapłańskie przyjął 23 VI 1957 r. w Opolu. Jako wikariusz pracował w parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu (1957–1963). W latach 1963-1972 był proboszczem parafii św. Jana Nepomucena w Starym Koźlu. W roku 1972 opuścił diecezję opolską i wyjechał do pracy duszpasterskiej w Niemczech. Do roku 2003 posługiwał w parafiach na terenie diecezji Augsburg. Ostatnie lata życia spędził w klasztorze Sióstr Cysterek w St. Marienthal w Ostritz koło Goerlitz. Zmarł 18 VII 2024 r.

Uroczystości żałobne:

• Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek 26 lipca 2024 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Biskupicach.

***

Polecajmy śp. ks. Leona Bożemu Miłosierdziu:

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Leon, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.